62 501 75 60

Mrówki faraona

Mrówki faraona

Mrówki faraona (faraonki)                    

  1. Jak rozpoznać mrówki faraonki?
  2. Jak zwalczyć mrówki faraona?
  3. Jak zapobiec rozmnażaniu się faraonek?
  4. Domowe sposoby nie wystarczą

 

90% osób mieszkających w blokach (i nie tylko) pewnie zna problem mrówek w mieszkaniu. Duża ciepła, sucha przestrzeń z zakamarkami – idealne miejsce dla nich.

Ale co robić kiedy dostrzeżemy, że te „małe, niewinne, czarne mróweczki” w rzeczywistości są szkodliwymi ciężkimi do pozbycia się czerwonymi mrówkami faraona?

Otwierając szafkę lub podnosząc doniczkę zauważasz stado mrówek rozbiegających się po mieszkaniu, a gdy wysypie Ci się żywność błyskawicznie zbiegają się czerwone owady? Zwykłe domowe sposoby nie wystarczą – to mrówki faraona (faraonki). Faraonki najczęściej pojawiają się w miejscach trudno dostępnych np.: okap kuchenny, podstawka czajnika, spód doniczki itp. Te owady są wyjątkowo trudne do wytępiania z racji tego, że potrafią funkcjonować bez królowej. To odróżnia je od innych gatunków np. mrówek czarnych.

 Robotnice szukają pokarmu, a gdy taki znajdą tworzą drogę, którą zaznaczają feromonami, nią porusza się całe stado. Pożywienie zanoszą do gniazda, a tam karmią królową i jaja. Nie ma jednej skutecznej metody na pozbycie się ich, przez to, że składają jaja w najdziwniejszych miejscach bez naszej wiedzy rozmnażają się w błyskawicznym tempie. Co więc zrobić kiedy z dnia na dzień widzisz ich coraz więcej? Nie można ich wybijać i przeganiać – mrówki wtedy znajdą inną trasę poza zasięgiem naszego wzroku. „Bezkrwawym” sposobem na faraonki jest rozsypanie po domu cynamonu lub wysmarowanie podłogi octem. Jeżeli mieszkasz w bloku nie jesteś sam – prawdopodobnie mrówki opanowały mieszkania Twoich sąsiadów. W takim wypadku samemu nic nie zdziałasz, będą krążyć pomiędzy Waszymi mieszkaniami.
Trzeba zacząć działać na większą skale razem z sąsiadami. Najlepszym sposobem będzie zrzucenie się razem z lokatorami na profesjonalną usługę dezynsekcji – wtedy mamy pewność, że problem zniknie i nie będzie powracać.

                    Zapraszamy do skorzystania z naszych usług:  

                                      http://deratyzacja-epak.pl

 

                     Skontaktuj się z nami:  62 501 75 60               

 

                   Potrzebujesz również innej pomocy?     

                   Świadczymy profesjonalne usługi z zakresu

                  Dezynsekcji, dezynfekcji oraz deratyzacji