62 501 75 60

Skuteczne zwalczanie szkodników drewna. W Poznaniu da się to zrobić!

Nie da się zaprzeczyć, że szkodniki drewna są kłopotem. Tak naprawdę stanowią problem zarówno dla firm zajmujących się obróbką drewna, jak też dla konsumentów. Wykonane z drewna elementy domów oraz innych konstrukcji mogą paść ofiarą chrząszczy-drewnojadów, nazywanych ksylofagami. Właśnie z tego powodu zwalczanie szkodników drewna w Poznaniu jest usługą cenioną przez wielu Klientów. W firmie Epak wiemy, jak się do tego zabrać.

Najczęściej spotykane szkodniki w drewnie. Czego się obawiać?

Lista stworzeń, które mogą poważnie uszkodzić drewno w postaci surowej jak też poddanej obróbce, nie jest bardzo długa. W polskich warunkach mamy do czynienia tak naprawdę z kilkoma gatunkami, jakie pojawiają się najpowszechniej. Zwalczanie tych szkodników jest zadaniem, z którym muszą sobie poradzić firmy takie jak nasza. Jakie stworzenia mogą najbardziej dać się we znaki?

  • Spuszczel pospolity – jeśli chodzi o szkodniki drewna iglastego można śmiało uznać go za niechlubnego lidera. Preferuje młode drewno odmian iglastych na czele z sosną. Dość pospolicie występujące spuszczele to typowe szkodniki drewna konstrukcyjnego, które mogą żerować w domach z dużym udziałem drewnianych elementów. Z jaj samic wykluwają się larwy i w tej postaci mogą zjadać materiał nawet przez kilkanaście lat, wyrządzając ogromne szkody.

  • Kołatek domowy – to kolejny dość typowo występujący szkodnik. Kołatki to przede wszystkim szkodniki drewna liściastego, aczkolwiek mogą odżywiać się w gruncie rzeczy każdym gatunkiem z iglastymi włącznie. Larwy żerują w drewnie latami, a kolejne ich pokolenia bytują w elementach aż do ich zniszczenia. Sporym problemem jest także miazgowiec parkietowiec – to smakosz głównie drzew liściastych, atakujący zwłaszcza meble, drewniane podłogi czy boazerie.

Zwalczanie szkodników w drewnie. Jak wygląda w praktyce?

Nasz zespół posiada wiedzę i doświadczenie, dzięki którym jest w stanie radzić sobie z owadami wymienionymi powyżej, a także z innymi. Podejmujemy działania związane z użyciem starannie dobranych preparatów chemicznych. Stosujemy iniekcję drewna. Do materiału zostaje wprowadzona pod ciśnieniem mieszanka substancji owadobójczych. Inną metodą jest użycie powierzchniowo czynnego żelu Xilix. Techniki wykazują wysoką skuteczność i sprawdzają się chociażby przeciwko spuszczelom pospolitym.

Oczywiście usuwanie szkodników z drewna może mieć inne formy. Iniekcje czy żel to metody efektywne, jednakże potrzeba czasu, aby efekt był namacalny. Jeśli Klientom zależy na przyspieszeniu procesu, nasze przedsiębiorstwo może zaproponować inny wariant. Realizujemy gazowanie szkodników drewna w Poznaniu z wykorzystaniem trujących oparów. Zabieg ten nazywany jest fumigacją. Najczęściej wykonuje się tak zwane namiotowanie. Obiekty poddane działaniu gazów są otoczone szczelną osłoną. Technika sprawdza się w przypadku obiektów budowlanych oraz mniejszych przedmiotów.

Mamy sposoby na szkodniki drewna budowlanego i nie tylko

Rozumiemy, że Klienci chcą ochronić domy, a także inne dobra wykonane na bazie różnych gatunków drewna przed aktywnością ksylofagów. Dysponujemy zapleczem, które pozwala nam poradzić sobie z tym kłopotem. Trzeba tylko nam zaufać i ustalić warunki współpracy. Dla naszej ekipy usuwanie szkodników drewna w Poznaniu to codzienność. Zadowolonych Klientów w stolicy Wielkopolski przybywa. Jesteśmy otwarci na różne zlecenia. Ze wszystkich zadań wywiązujemy się rzetelnie.

Nie ma znaczenia, jakie szkodniki drewna występują – zwalczanie tych owadów na terenie Poznania realizujemy efektywnie. Pracujemy w różnych typach obiektów budowlanych (domy jednorodzinne, hotele i pensjonaty, kościoły oraz świątynie). Jeśli trzeba, możemy wykonać zabiegi również na meblach drewnianych, instrumentach czy rzeźbach. Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Nasza firma to najlepszy sposób na szkodniki drewna w Poznaniu i nie tylko.

 

Zapoznaj się także z naszą ofertą: Ozonowanie w Poznaniu