Dlaczego w naszym otoczeniu występuje wilgoć?

Jest wiele przyczyn, dlaczego w naszych domach występuje wilgoć. Może to być nieprawidłowe wykonanie izolacji ścian, systemu wentylacyjnego oraz brak izolacji poziomej. Wadliwe ocieplanie ścian naszych budynków, w wyniku czego występuje przemarzanie i skraplanie się wilgoci. Wskutek tego powstaje grzyb na naszych ścianach. Wilgoć dostaje się do naszych mieszkań również przez nieszczelne okna, jak i przez zbyt dużą ilość pary wodnej w naszym mieszkaniu. Często też przez niedokładne wykończenie fundamentów.

Jak usunąć wilgoć z naszych mieszkań?

Domowe sposoby usuwania wilgoci z mieszkań mogą nie dać takich efektów jak profesjonalne zwalczanie wilgoci przez fachowców. Na początku musimy znaleźć przyczynę wilgoci, następnie powinno się wykonać pomiar wilgotnościomierzem i ocenić wilgotność naszego lokalu oraz ścian. Należy wykonać również pomiar temperatury ścian i temperatury powietrza. Wykonując te czynności specjaliści mogą zwalczyć wilgoć z naszych domów. Przed przyjściem pracowników możemy pomóc w odpowiednim przygotowaniu mieszkania, czyli szczelnym pozamykaniu wszystkich okien i drzwi oraz wyłączeniu klimatyzacji.

Jak osuszyć mieszkanie i domy przez nagrzewanie

Przykładowym a zarazem jednym z korzystniejszych dla nas sposobem niwelowania wilgoci jest osuszanie mieszkania. Operacja ta polega na ustawieniu maszyn nagrzewczych w zawilgoconych pomieszczeniach. Wilgoć odparowuje ze ścian na wskutek nagrzewania maszyn do wysokich temperatur. Maszyny wydmuchujące powietrze o temperaturze od 50 do 250 °C. Musimy pamiętać, że metoda ta nie zawsze jest skuteczna, ponieważ wilgoć spychana jest w dalsze warstwy muru i po wyłączeniu maszyn część wraca na powierzchnie ścian.

Skutki wilgoci w naszych domach

Wilgoć oprócz nieprzyjemnego zapachu w naszym domu prowadzi do gorszych rzeczy, dlatego powinno się pozbyć wilgoci z samego początku. Wilgotność prowadzi do powstania alergenów grzybów pleśniowych oraz roztoczy w naszym otoczeniu. Przebywanie w miejscu, w którym występują te alergeny jest bardzo niebezpieczne i prowadzi do wielu chorób, które mogą ujawnić się dopiero po latach, szczególnie u alergików.

Jak chronić się przed wilgocią?

Ważne jest, aby nie dopuścić do tego, aby wilgoć znalazła się na naszych ścianach. Lepiej jej zapobiegać, niż później się leczyć. Aby się przed nią chronić, powinniśmy sprawdzić czy wentylacja w naszym domu działa prawidłowo Jest ona bardzo ważna, ponieważ kiedy odpowiednio działa pozbywamy się nadmiaru pary wodnej oraz zapobiegamy jej osadzeniu się na ścianach. Musimy też regularnie wietrzyć nasze mieszkania. Ważne jest abyśmy, wietrzyli mieszkania w chłodne dni. Ze względu na utratę ciepła w lokalu możemy o tym zapomnieć.

Co zrobić kiedy nasze mieszkanie zostanie zalane?

Może to się stać nie z naszej winy, przez nie uwagę sąsiada, bądź wadliwą konstrukcje rur w naszym domu. Pamiętajmy, że w takiej sytuacji trzeba zwrócić się do fachowców, którzy zajmują się usuwaniem wilgoci, a nie działać na własną rękę. Specjaliści z odpowiednim doświadczeniem, ubrani w specjalne kombinezony, posiadający specjalistyczny sprzęt, którego nie znajdziemy u siebie w szafie zajmą się naszym problemem.

Jakie mamy korzyści po usunięciu wilgoci z naszego domu i mieszkania?

  • Przede wszystkim zdrowia naszego i naszych współlokatorów. Jest to najważniejsza rzecz i powinniśmy o nią dbać.
  • Mniej pieniędzy wydamy na pozbycie się wilgoci z naszego mieszkania, niż na ciągły zakup leków na choroby, które nabawiliśmy się przez wilgoć.
  • Estetyczny wygląd mieszkania, ślady wilgoci na ścianach nie spodobają się nam ani naszym gościom.
  • Pozbędziemy się nieprzyjemnego zapachu naszych mieszkań.
  • Będziemy znali przyczynę zawilgocenia naszego mieszkania.

Czy problem wilgoci dotyczy twojego mieszkania lub domu?

Pomożemy Ci
Zadzwoń! 62 501 75 60

Zostaw do siebie kontakt, skontaktujemy się:

Imię (wymagane)
Kontakt (wymagane)
Opis (wymagane)

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Czy hasło „Odgrzybianie Kalisz” oznacza, że pracujecie tylko na terenie Kalisza?

Mamy swoją siedzibę w Kaliszu, jednak nie oznacza to że pracujemy tylko i wyłącznie na terenie tego Miasta. Naszą pracę wykonujemy w Kaliszu i okolicach a w przypadku większych zleceń skłonni jesteśmy dojechać do bardziej oddalonych miejsc. W celu uzgodnienia szczegółów naszej współpracy zachęcamy do kontaktu z nami mailem biuro@epak.com.pl lub telefonicznie +48 601 795 219

Czy zajmujecie się także odgrzybianiem ścian?

Tak, wykonujemy także usługi w tym zakresie. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie opisującej jak wygląda odgrzybianie lub kontaktując się z nami mailowo lub telefonicznie

Czy hasło „Ozonowanie Kalisz” oznacza, że pracujecie tylko na terenie Kalisza?

Mamy swoją siedzibę w Kaliszu, jednak nie oznacza to że pracujemy tylko i wyłącznie na terenie tego Miasta. Naszą pracę wykonujemy w Kaliszu i okolicach a w przypadku większych zleceń skłonni jesteśmy dojechać do bardziej oddalonych miejsc. W celu uzgodnienia szczegółów naszej współpracy zachęcamy do kontaktu z nami mailem biuro@epak.com.pl lub telefonicznie +48 601 795 219