Czym jest alergen roztoczy i grzybów?

Alergen jest to antygen zdolny do wywołania alergii w organizmie człowieka i innych ssaków. Alergeny występują: w powietrzu trafiając do naszego organizmu poprzez oddychanie. Występują również w pokarmie i trafiają do nas podczas spożywania posiłków. Alergeny możemy także znaleźć w lekach i kosmetykach.

Czym są roztocze i dlaczego alergizują?

Roztocze są to mikroskopijne pajęczaki żyjące w domowym kurzu oraz glebie, często mylimy je nazwą z roztoczami, które są roślinami saprofitycznymi. Roztocze żywią się ludzkim złuszczonym naskórkiem. Pajęczaki żyjące w naszych domach do rozwoju potrzebują temperaturę powietrza oscylującą w granicach od 17 do 30 stopni Celsjusza. Oprócz temperatury na występowanie i liczebność roztoczy ma wpływ: wilgotność powietrza, czystość naszych domów oraz częstotliwość wietrzenia naszych lokali. W naszych domach najczęściej można je spotkać w łóżkach, meblach, pluszowych zabawkach jak i roletach. Roztocze alergizuje nas przez białko występujące w ich odchodach, które trafia do naszego organizmu.

Co robić, aby pozbyć się alergenów roztoczy z naszych domów?

Aby zlikwidować alergeny roztoczy powinniśmy zadbać o ogólny porządek naszych domów, ich systematyczne sprzątanie, wietrzenie oraz odkurzanie. Należy prać pościele zabawki, koce oraz poduszki w temperaturze 55 stopni Celsjusza. Warto by było zrezygnować z dywanów oraz w razie możliwości zacząć stosować pościele barierowe (antyalergiczne) i akarycydy (chemiczne substancje pozwalające nam na usunięcie roztoczy). Dobrym sposobem na zwalczanie alergenów roztoczy jest skorzystanie z specjalistycznej firmy, która zwalcza roztocze profesjonalnymi środkami. Przykładem doskonałego preparatu do zwalczania alergenów jest Allergoff PRO.

Jakie choroby mogą wywołać alergeny roztoczy i pleśni?

Alergeny roztoczy wywołują u alergików wiele chorób, dlatego ważne jest pozbycie się alergizującego białka z odchodów roztoczy, od samego początku. Najpoważniejszą chorobą jest astma oskrzelowa. Jest ona chorobą zapalną atakująca nasz układ oddechowy. Powoduje u nas duszności, kaszel oraz świszczący oddech. Alergiczne zapalenie spojówek atakuje nasze spojówki, skóry powiek, a w najgorszym wypadku rogówki. Możemy zauważyć to po przekrwieniu spojówek oraz częstym łzawieniu. Możemy również nabawić się alergicznego nieżytu nosa (powoduje on częste kichanie, zaburzenie węchu, wyciek wydzieliny z nosa) oraz atopowego zapalenia skóry, na które najbardziej wrażliwe są nasze dzieci.

Jak ograniczyć alergeny grzybów pleśniowych?

Aby skutecznie przeciwdziałać alergenom grzybów pleśniowych musimy systematycznie wietrzyć nasze domy i mieszkania oraz utrzymywać ogólny porządek naszego lokalu, zalecane jest przynajmniej dwa razy dziennie przez dłuższy okres czasu wietrzyć nasz lokal, staramy się utrzymywać odpowiednią wilgotność naszych domów w granicach od 30 do 50%, przy większej wilgotności alergeny pleśni będą się szybciej rozwijać, ponieważ lubią one wilgoć, warto też w miarę możliwości pomalować ściany w naszych domach farbą zawierającą substancje pleśniobójcze. Jednym z fachowych sposobów na pozbycie się alergenów pleśni i grzybów jest dezynfekcja. Stosując preparaty dezynfekujące pozbywamy się drobnoustrojów z naszych pomieszczeń i jednocześnie z powietrza znajdującego się w tych pomieszczeniach.

Jak usunąć alergeny roztoczy, grzybów i pleśni z naszych domów na stałe?

Alergicy tak samo jak i ludzie bez alergii potrzebują do swobodnego funkcjonowania przestrzeni wolnej od drobnoustrojów. Przebywanie w pomieszczeniach zawierające alergeny jest bardzo niezdrowe dla naszych organizmów, dlatego musimy zniwelować alergeny w naszych lokalach. Jednym z skutecznych sposobów pozbywania się alergenów roztoczy i grzybów pleśniowych wykonywanym przez specjalistów jest ozonowanie. Fachowcy odpowiednio przygotowani, z dużym doświadczeniem, posiadający specjalistyczny sprzęt, kombinezony, maski oraz inne niezbędne przyrządy pomiarowe. Ważnym jest należyte i staranne wykonanie zabiegu jednoczesne sprawdzenie stężenia ozonu, który udało się uzyskać gwarantujące skuteczność wykonania zabiegu. Po wykonaniu takiej operacji można spokojnie wrócić do miejsca zamieszkania z wiedzą, że w powietrzu w naszym domu, którym oddychamy nie ma już żadnych drobnoustrojów.

Innym skutecznym zabiegiem zwalczania alergenów roztoczy i grzybów pleśniowych wykonywanym przez fachowców jest stosowanie preparatu Allergoff PRO. Jest to bezpieczny dla środowiska, ludzi i zwierząt medykament, który skutecznie pozbywa się owych alergenów. Zabieg ten polega na opryskaniu i rozpyleniu preparatu przy pomocy specjalistycznego urządzenia ulv, gwarantujący skuteczność zabiegu. Ważne jest, aby środek alergobójczy dotarł do wszystkich miejsc w naszym domu, gdzie występują alergeny. W razie wątpliwości czy mikroorganizmy przebywają w naszym otoczeniu powinniśmy skorzystać z testów mikrobiologicznych powietrza w naszych domach, wykonywanym przez fachowców.

Jakie korzyści wynikają z zwalczania alergenów roztoczy i grzybów pleśniowych?

  • Zachowanie zdrowie naszego i naszych dzieci. Dzięki fachowemu usunięciu alergenów roztoczy i grzybów pleśniowych nie zachorujemy na choroby, które wywołują alergeny.
  • Będziemy oddychać świeżym powietrzem niezawierającym drobnoustrojów.
  • Zaoszczędzimy pieniądze pamiętajmy zabiegi niwelowania alergenów roztoczy i grzybów wykonywane są jednorazowo. Dlatego będzie nas to kosztowało mniej niż ciągłe wydawania pieniędzy na leki, które jak wiemy są bardzo drogie.
  • Likwidujemy nieprzyjemny zapach, który unosi się w naszym mieszkaniu.
  • Dla alergików oraz osób chorych na astmę wykonanie takich zabiegów jest niezbędne.

Czy borykasz się z problemem alergenów roztoczy i grzybów pleśniowych?

Pomożemy Ci
Zadzwoń! 62 501 75 60

Zostaw do siebie kontakt, skontaktujemy się:

Imię (wymagane)
Kontakt (wymagane)
Opis (wymagane)

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Czy hasło „Odgrzybianie Kalisz” oznacza, że pracujecie tylko na terenie Kalisza?

Mamy swoją siedzibę w Kaliszu, jednak nie oznacza to że pracujemy tylko i wyłącznie na terenie tego Miasta. Naszą pracę wykonujemy w Kaliszu i okolicach a w przypadku większych zleceń skłonni jesteśmy dojechać do bardziej oddalonych miejsc. W celu uzgodnienia szczegółów naszej współpracy zachęcamy do kontaktu z nami mailem biuro@epak.com.pl lub telefonicznie +48 601 795 219

Czy zajmujecie się także odgrzybianiem ścian?

Tak, wykonujemy także usługi w tym zakresie. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie opisującej jak wygląda odgrzybianie lub kontaktując się z nami mailowo lub telefonicznie

Czy hasło „Ozonowanie Kalisz” oznacza, że pracujecie tylko na terenie Kalisza?

Mamy swoją siedzibę w Kaliszu, jednak nie oznacza to że pracujemy tylko i wyłącznie na terenie tego Miasta. Naszą pracę wykonujemy w Kaliszu i okolicach a w przypadku większych zleceń skłonni jesteśmy dojechać do bardziej oddalonych miejsc. W celu uzgodnienia szczegółów naszej współpracy zachęcamy do kontaktu z nami mailem biuro@epak.com.pl lub telefonicznie +48 601 795 219