Od zarania dziejów człowiek szuka skutecznego środka na gryzące insekty takie jak komary, kleszcze, meszki. Gdy zdał sobie sprawę jak groźne choroby mogą przenosić te insekty szukał coraz skuteczniejszych środków na ich odstraszanie. Smarowano się więc i okadzano, a wachlarz mikstur był równie szeroki jak ludzka wyobraźnia. Wszystko to działając z mniejszym lub większym skutkiem było bo bodźcem do dalszego poszukiwania złotego środka, których skutecznie chroniłby ludzi przed ugryzieniami dokuczliwych insektów.

Szybki postęp w tej dziedzinie nastąpił dopiero w latach 40 – tych XX wieku, kiedy to naukowcy pracujący dla armii USA zaczęli opracowywać środki dla żołnierzy walczących z Japończykami w pełnych żądlących i gryzących insektów dżunglach Azji południowo – wschodniej. W 1946 roku wypróbowano po raz pierwszy substancję DEET opracowaną na bazie zdobytych doświadczeń. Środek ten okazał się na tyle skuteczny, że zaczęto powszechnie stosować go w różnych preparatach odstraszających. Po latach DEET okazał się być śmiertelnym dla ludzi zagrożeniem. Odnotowano wiele przypadków, gdzie DEET dostając się przez skórę do organizmu wywoływał zaburzenia pracy układu nerwowego u ludzi. Potrzebny był środek równie skuteczny, ale nie tak szkodliwy.

Takim środkiem okazała się być ikadryna, która będąc w zasadzie równie skuteczna co DEET jest bezpieczna dla ludzi. Jej badania potwierdziły bezpieczeństwo użytkowania przez kobiety ciąży i jako środek na komary dla dzieci powyżej 2 roku życia. Dziś na bazie ikadryny produkowanych jest wiele odstraszaczy na komary, kleszcze i meszki. Jednak sposób jego dozowania, oraz działania substancji pomocniczych najwyżej klasyfikuje Moskito Guard. Środek ten w formie pielęgnującego i nawilżającego skórę balsamu jest dozowany sprayem z 75 ml pojemniczka. Wystarcza on do codziennej ochrony przed ugryzieniami 1 osoby przez 2 tygodnie. Na pewno zaskakuje również jego przyjemny zapach, który nijak nie pasuje do niemiłej woni preparatów do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni.
Moskito Guard posiada rekomendację Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)

Przedszkola 2019 edukacja folderAA 4 150x150 - Coś na komary, kleszcze, meszki Lasy Państwowe poswiadczenie moskito 150x150 - Coś na komary, kleszcze, meszki moskiguard balsam 150x150 - Coś na komary, kleszcze, meszki MoskitoGuardcechyproduktu 150x150 - Coś na komary, kleszcze, meszki ulotka DL moskito moskinto nodeet 1 150x150 - Coś na komary, kleszcze, meszki ulotka DL moskito moskinto nodeet 2 150x150 - Coś na komary, kleszcze, meszki

Ciekawostką jest też fakt, iż środek ten testowany był w 2018 roku przez pracowników leśnych Nadleśnictwa Chotyłów i otrzymał stamtąd pozytywną opinię.