Gdzie żyją kleszcze?

Kleszcze w ogrodzie - zwalczanie szczurów i myszy, zwalczanie much mrówek, oprysk na kleszcze i komary, zwalczanie pluskiew, dezynfekcja urzędów, dezynfekcja klimatyzacja, dezynfekcja i sprzątanie po zmarłych, gazowanie zbóż silosów magazynów, zamgławianie termiczne ulv, usuwanie roztoczy alergenów, ozonowanie mieszkań klimatyzacji, usuwanie grzybów pleśni bakterii, wdrożenie haccp punkty krytyczne, audyt biologa terenowego brc, dokumentacja haccp ghp gmp, szkolenia dla pracowników ifs haccp, sprzątanie poddaszy strychów piwnic, usuwanie odchodów gołębi i innych ptaków, sprzątanie i odkażanie po zgonach, zwalczanie roztoczy i ich alergenów, odgrzybianie, likwidacja pleśni grzybów alergenów, izolacja pozioma przy zawilgoceniu murów piwnic, osuszanie budynków i mieszkań, usuwanie wilgoci, badania laboratoryjne pleśni grzybów, pobieranie próbek z powietrza i różnych innych powierzchni

Naturalnym środowiskiem gdzie żyją kleszcze są lasy iglaste i liściaste oraz zarośla. Przez znaczne ocieplenie klimatu przeniosły się także na tereny rekreacyjne i do naszych ogrodów.

Ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności i zapobieganie ich rozmnażaniu. Żyją w wysokich trawach i atakują swoja ofiarę wędrując po jej ciele i wbijając się w ciemne i delikatne miejsce. Najczęściej atakowane miejsca to pachwiny, zgięcia podkolanowe, narządy płciowe.

 

Dlaczego kleszcze pojawiają się w ogrodach?

Ponieważ zostają przenoszone z terenów zalesionych nie tylko przez zwierzęta domowe, gryzonie, ptaki a także przez ludzi na odzieży. Wystarczy aby jeden lub dwa osobniki dostały się do naszego ogrodu i już możemy mieć spory problem z kleszczami. Dlatego ważne jest aby skutecznie usuwać gryzonie i ptaki z naszych posesji.

Kleszcze w ogrodzie mogą pojawić się wśród krzewów, w trawie czy w gęstych zaroślach. Jeżeli mamy w ogrodzie dodatkowo miejsce sprzyjające wilgoci, takie jak kępy paproci, czy oczko wodne, kleszcze prędzej czy później zamieszkają u nas.Kleszcze w ogrodzie - zwalczanie szczurów i myszy, zwalczanie much mrówek, oprysk na kleszcze i komary, zwalczanie pluskiew, dezynfekcja urzędów, dezynfekcja klimatyzacja, dezynfekcja i sprzątanie po zmarłych, gazowanie zbóż silosów magazynów, zamgławianie termiczne ulv, usuwanie roztoczy alergenów, ozonowanie mieszkań klimatyzacji, usuwanie grzybów pleśni bakterii, wdrożenie haccp punkty krytyczne, audyt biologa terenowego brc, dokumentacja haccp ghp gmp, szkolenia dla pracowników ifs haccp, sprzątanie poddaszy strychów piwnic, usuwanie odchodów gołębi i innych ptaków, sprzątanie i odkażanie po zgonach, zwalczanie roztoczy i ich alergenów, odgrzybianie, likwidacja pleśni grzybów alergenów, izolacja pozioma przy zawilgoceniu murów piwnic, osuszanie budynków i mieszkań, usuwanie wilgoci, badania laboratoryjne pleśni grzybów, pobieranie próbek z powietrza i różnych innych powierzchni

Aby myśli o kleszczach nie zakłócały naszego wypoczynku na łonie natury oraz nie chcesz narażać swoich dzieci bawiących się w ogrodzie na niebezpieczeństwo, jakie niosą za sobą kleszcze, skorzystaj z profilaktycznego oprysku ogrodu. Wykonywany przez fachowców jest całkowicie bezpieczny dla Ciebie i Twojej rodziny.

 

Jak uchronić się przed kleszczami?

Aby skutecznie pozbyć się kleszczy i bez strachu spędzać czas ze swoja rodziną w ogrodzie, należy dokonywać sezonowych oprysków skutecznie zwalczających pasożyty. Zapewni to spokój i bezpieczeństwo dla Ciebie i Twoich bliskich. Jednak wykonywanie takich zabiegów, oprysków na własną rękę może okazać się żmudne, a nawet i niebezpieczne. Dlatego warto zlecić to zadanie profesjonalnej firmie, która w bezpieczny sposób wytępi pajęczaki z Twojego ogrodu. Używając właściwego sprzętu oraz sprawdzonych preparatów dla profesjonalistów i metod ich stosowania.

Warto wiedzieć również, że pasożyty te najczęściej aktywują się rano i późnym popołudniem, dlatego wybierając się na spacer do parku czy lasu, wybierajmy godziny około południowe. Jednak nie zapominajmy o ochronie naszego ciała, aby było jak najmniej dostępne dla pajęczaków, należy nosić długie rękawy, zakryte nogi, stopy. Po spacerze dokładnie sprawdźmy ubranie i całe ciało czy nie ma na nim kleszczy.

Używanie środków odstraszających kleszcze, także może nas ochronić, jednak jest to krótkotrwały proces, który nie daje 100a% ochrony całego ciała. Kontrolujmy swoje ciało i nie zapominajmy także o naszych zwierzętach, to głównie one narażone są na ukąszenia. Kleszcze na zwierzęciu czy człowieku mogą przebywać od 2h nawet do 7 dni. Pomożemy Ci bezpiecznie spędzać wolny czas z rodziną w Twoim ogrodzie stosuj opryski i inne metody walki z kleszczami.

 

Jakie choroby przenoszą kleszcze?

Kleszcze są największym zwierzęcym zagrożeniem dla człowieka. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, kleszcze potrafią zarazić nosiciela najbardziej niebezpieczną chorobą, a mianowicie: boreliozą. Z roku na rok wzrasta ilość przypadków zachorowań na choroby od kleszczowe.Kleszcze w ogrodzie - zwalczanie szczurów i myszy, zwalczanie much mrówek, oprysk na kleszcze i komary, zwalczanie pluskiew, dezynfekcja urzędów, dezynfekcja klimatyzacja, dezynfekcja i sprzątanie po zmarłych, gazowanie zbóż silosów magazynów, zamgławianie termiczne ulv, usuwanie roztoczy alergenów, ozonowanie mieszkań klimatyzacji, usuwanie grzybów pleśni bakterii, wdrożenie haccp punkty krytyczne, audyt biologa terenowego brc, dokumentacja haccp ghp gmp, szkolenia dla pracowników ifs haccp, sprzątanie poddaszy strychów piwnic, usuwanie odchodów gołębi i innych ptaków, sprzątanie i odkażanie po zgonach, zwalczanie roztoczy i ich alergenów, odgrzybianie, likwidacja pleśni grzybów alergenów, izolacja pozioma przy zawilgoceniu murów piwnic, osuszanie budynków i mieszkań, usuwanie wilgoci, badania laboratoryjne pleśni grzybów, pobieranie próbek z powietrza i różnych innych powierzchni

Borelioza to choroba która we wczesnym stadium może objawiać się ostrym rumieniem na skórze. Jeżeli jest leczona to w 90% nie pozostawia po sobie żadnego śladu. Jeżeli jednak zostaną zbagatelizowane te objawy i bakterie przedostaną się do krwiobiegu może dojść do poważnych powikłań neurologicznych, stawowych i sercowych.

Zanim jednak dojdzie do zaatakowania serca czy mózgu przez bakterie musi minąć sporo czasu, mogą to być miesiące a nawet lata. Powikłana neurologiczne mogą objawiać się zaburzeniem pracy organizmu, a co się z tym wiąże nieprawidłowe jego funkcjonowanie. Jeżeli bakteria zaatakuje serce to wówczas dochodzi do zapalnie wsierdzi i osierdzia, co może powodować zaburzenie pracy serca.

Powikłania stawowe objawiają się obrzękiem jednego lub dwóch stawów czemu towarzyszy ból. Nie leczenie może doprowadzić do zniekształcenia stawów. W Polsce wykryto także takie choroby przenoszone przez kleszcze jak:

 • kleszczowe zapalenie mózgu,
 • babeszjoza,
 • anaplazmoza,
 • bartonelozy,
 • gorączka Q,
 • tularemia,

Jak zwalczać kleszcze w ogrodzie?

Zwalczanie kleszczy w ogrodzie lub na terenach zielonych warto a nawet powinno się dla własnego bezpieczeństwa zlecić wyspecjalizowanej firmie , która za pomocą urządzeń zaaplikuje odpowiednie preparaty, cechą charakterystyczną dla dobrej usługi jest nie tylko wysoka skuteczność oprysku, zamgławiania czy innej aplikacji, ale też bezpieczeństwo i pewność, że nie zagrozi to naszemu zdrowiu i życiu.

Mimo, iż jest wiele preparatów , które skutecznie zabijają kleszcze, to samodzielny oprysk na terenie całego ogrodu nie jest łatwym zadaniem i dla osób, które nie mają wiedzy z zakresu dezynsekcji może istnieć niebezpieczeństwo zatrucia się insektycydami. Może również nie być odpowiednim rozwiązaniem, jeżeli na jego terenie posiadamy działkę na której uprawiamy jadalną roślinność, warzywa, czy krzewy owocowe. Bardzo ważny jest dobór właściwych śródków , metody oprysku, okresy karencji, ma znaczenie również temperatura, niektóre preparaty nie działają powyżej 25 stopni C oraz pora dnia ze względu na inne owady np. pszczoły.

Nadużywanie chemii nie wychodzi na zdrowie nam, czy innym użytecznym owadom.

Jeżeli kleszcze naprawdę nam dokuczają to warto pomyśleć jak sprawić by nie tworzyć im dogodnych warunków do życia. Wilgotny teren w gęsto posadzonych krzewach i dobrze zacieniony jest idealnym miejscem do życia dla kleszczy. Dlatego warto kosić trawniki i usuwać chwasty, a profesjonalne zabiegi chemicznych oprysków zlecić profesjonalnej firmie.

Służymy profesjonalnym doradztwie w zakresie zwalczania kleszczy.

Skontaktuj się z nami 62 501 75 60

 

Jakie są metody zwalczania kleszczy w ogrodach?

Najbardziej skuteczną metodą zwalczania kleszczy jest używanie przez wyspecjalizowaną firmę urządzeń typu zamgławiacze ulv lub innego którym bardzo skutecznie aplikują odpowiednią dawkę preparatu. Chmura z zamgławiacza równomiernie rozprowadza się na liściach oraz pod liśćmi , gdzie kleszcze najczęściej przebywają. Używa się też preparatów w mikrokapsułkach o przedłużonym działaniu.

Innymi metodami odstraszającymi kleszczę są:

Preparaty chemiczne do użytku domowego np. . Niszczy nie tylko kleszcze, ale także mrówki, pająki, pchły, pluskwy, pająki, mszyce, gąsienice, przędziorki, komary, muchy, meszki, osy.

Preparaty naturalne – mają właściwości kleszczobójcze.

W tataraku jest olejek eteryczny zawierający 82% azaronu, który niszczy kleszcze i komary, a jednocześnie jest niegroźny dla ludzi.

Inna roślina kleszczobójcza to chrzan pospolity. Kleszczobójcze właściwości ma też odwar z czeremchy zwyczajnej, który jest łatwy do przygotowania

Specjalizujemy się także w opryskach terenów zielonych na komary i inne owady.

 

Świadczymy profesjonalne usługi, a także doradztwo z zakresu zwalczania kleszczy.

Nie zwlekaj chroń swoich bliskich przed kleszczami!

Pomożemy Ci pozbyć się problemu,

Zadzwoń! 62 501 75 60

Pomożemy Ci
Zadzwoń! 62 501 75 60

Zostaw do siebie kontakt, skontaktujemy się:

  Imię (wymagane)

  Kontakt (wymagane)

  Opis (wymagane)

  FAQ – Najczęściej zadawane pytania

  Czy hasło “Zwalczanie szkodników Kalisz” oznacza, że pracujecie tylko na terenie Kalisza?

  Mamy swoją siedzibę w Kaliszu, jednak nie oznacza to że pracujemy tylko i wyłącznie na terenie tego Miasta. Naszą pracę wykonujemy w Kaliszu i okolicach a w przypadku większych zleceń skłonni jesteśmy dojechać do bardziej oddalonych miejsc. W celu uzgodnienia szczegółów naszej współpracy zachęcamy do kontaktu z nami mailem biuro@epak.com.pl lub telefonicznie +48 601 795 219

  Czy hasło “Usuwanie gniazda os Kalisz” oznacza, że pracujecie tylko na terenie Kalisza?

  Mamy swoją siedzibę w Kaliszu, jednak nie oznacza to że pracujemy tylko i wyłącznie na terenie tego Miasta. Naszą pracę wykonujemy w Kaliszu i okolicach a w przypadku większych zleceń skłonni jesteśmy dojechać do bardziej oddalonych miejsc. W celu uzgodnienia szczegółów naszej współpracy zachęcamy do kontaktu z nami mailem biuro@epak.com.pl lub telefonicznie +48 601 795 219

  Czy zajmujecie się także usuwaniem gniazda os?

  Tak, wykonujemy także usługi w tym zakresie. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie opisującej jak wygląda usuwanie gniazda os lub kontaktując się z nami mailowo lub telefonicznie

  Czy hasło “Zwalczanie szkodników Kalisz” oznacza, że pracujecie tylko na terenie Kalisza?

  Mamy swoją siedzibę w Kaliszu, jednak nie oznacza to że pracujemy tylko i wyłącznie na terenie tego Miasta. Naszą pracę wykonujemy w Kaliszu i okolicach a w przypadku większych zleceń skłonni jesteśmy dojechać do bardziej oddalonych miejsc. W celu uzgodnienia szczegółów naszej współpracy zachęcamy do kontaktu z nami mailem biuro@epak.com.pl lub telefonicznie +48 601 795 219

  Czy zajmujecie się także zwalczaniem szkodników i insektów?

  Tak, wykonujemy także usługi w tym zakresie. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie opisującej jak wygląda zwalczanie szkodników lub kontaktując się z nami mailowo lub telefonicznie

  Czy zajmujecie się także dezynfekcją i zwalczaniem drobnoustrojów?

  Tak, wykonujemy także usługi w tym zakresie. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie opisującej jak wygląda dezynfekcja i zwalczanie drobnoustrojów lub kontaktując się z nami mailowo lub telefonicznie.

  Czy hasło “Oprysk na kleszcze Kalisz” oznacza, że pracujecie tylko na terenie Kalisza?

  Mamy swoją siedzibę w Kaliszu, jednak nie oznacza to że pracujemy tylko i wyłącznie na terenie tego Miasta. Naszą pracę wykonujemy w Kaliszu i okolicach a w przypadku większych zleceń skłonni jesteśmy dojechać do bardziej oddalonych miejsc. W celu uzgodnienia szczegółów naszej współpracy zachęcamy do kontaktu z nami mailem biuro@epak.com.pl lub telefonicznie +48 601 795 219

  Czy zajmujecie się także opryskami na kleszcze, komary i muchy?

  Tak, wykonujemy także usługi w tym zakresie. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie opisującej jak wyglądają opryski na kleszcze, komary i muchy lub kontaktując się z nami mailowo lub telefonicznie.

  Czy hasło “Dezynsekcja Kalisz” oznacza, że pracujecie tylko na terenie Kalisza?

  Mamy swoją siedzibę w Kaliszu, jednak nie oznacza to że pracujemy tylko i wyłącznie na terenie tego Miasta. Naszą pracę wykonujemy w Kaliszu i okolicach a w przypadku większych zleceń skłonni jesteśmy dojechać do bardziej oddalonych miejsc. W celu uzgodnienia szczegółów naszej współpracy zachęcamy do kontaktu z nami mailem biuro@epak.com.pl lub telefonicznie +48 601 795 219

  Czy zajmujecie się także dezynsekcją i zwalczaniem owadów?

  Tak, wykonujemy także usługi w tym zakresie. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie opisującej jak wygląda dezynsekcja i zwalczanie owadów lub kontaktując się z nami mailowo lub telefonicznie