mole1 - Mole spożywcze

Mole spożywcze – Problem powszechnie nam znany.

Jak się ich pozbyć?
Jeżeli zauważysz wylatujące z szafek ciemne „motyle”, a w produktach spożywczych typu: mąka, kasza, płatki , białe larwy, natychmiast zacznij działać.
Przede wszystkim wyrzuć z szafek wszystkie produkty, w których znajdziesz larwy , lub które znajdują się w plastikowych opakowaniach. Szczególną uwagę zwróć na produkty zbożowe, przyprawy, produkty suche – jest to idealne miejsce do składania jaj przez mole. Mole składają jaja również na opakowaniach foliowych (nawet szczelnie zamkniętych), a ich larwy są wstanie przegryźć folię i dostać się do środka.
Wyrzuć wszystkie produkty, z którymi mole mogły mieć kontakt i umyj szafki.
Jeżeli znajdziesz mole, wyrzuć wszystkie produkty, nawet jeśli na pierwszy rzut oka opakowanie wydaje się nienaruszone. Zapakuj wszystkie do worka na śmieci, szczelnie zamknij i od razu wyrzuć. Następnie przemyj szafki wodą z octem w proporcji 1:1 i wykonaj własny „woreczek zapachowy”. Mole nie tolerują zapachu goździków, liścia laurowego oraz lawendy.

mole2 300x229 - Mole spożywcze

Jak przechowywać żywność, gdy mam mole?
Każdy nowo zakupiony produkt typu mąka, po otworzeniu od razu przejrzyj czy nie ma grudek. Często mole zagnieżdżają się już na półkach sklepowych. Następnie zapakuj każdy suchy produkt w szklane słoiki, w ten sposób zapobiegniesz rozmnażania się owadów. Dodatkowo do szklanych opakowań dodaj liść laurowy. Natomiast w szafkach umieść „woreczek zapachowy” – do gazy włóż goździki i ususzoną skórkę pomarańczy lub cytryny ten zapach skutecznie odstraszy mole.
Warto również zastosować profesjonalne środki, które znajdują się na naszej stronie:

http://czystygabinet.pl/48-deratyzacja-produkty

https://deratyzacja-epak.pl/

Wiemy już jak zabić mole, przerwać ich rozmnażanie i jak chronić przed nimi żywność, ale co robić, gdy nadal widzimy białe larwy na naszych ścianach czy opakowaniach żywności?
To kolejny punkt, który obowiązkowo trzeba wykonać, aby zwalczyć skutecznie i bezpowrotnie mole.
Dokładnie odkurz szafki docierając w każdy zakamarek, zwróć uwagę na przestrzeń między sufitem, a meblami. Mole nie lubią skrajnych temperatur, także sprawdzonym sposobem jest uruchomić suszarkę z jak najwyższym ciepłym nawiewem. W ten sposób pozostałe larwy zginą pod wpływem temperatury.
Pamiętajmy, że walka z molami najczęściej trwa od kilku tygodni do nawet kilku lat w zależności od tego jak poważnie potraktujemy problem. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i stosować się do powyższych punktów, aby pozbyć się uporczywego problemu.
mole3 300x198 - Mole spożywcze
Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!