Skuteczna dezynfekcja mieszkań oraz pomieszczeń użyteczności publicznej, biur, szpitali, sklepów jest niezwykle istotna w dobie globalnej pandemii wirusa SARS-CoV-2 . Dezynfekcja koronowirusa ma na celu zminimalizowanie zasięgu i prędkości rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem Covid-19  Profesjonalna, skuteczna dezynfekcja pozwala na efektywne usunięcie koronawirusa.

 

Skuteczna dezynfekcja koronawirusa - zwalczanie szczurów i myszy, zwalczanie much mrówek, oprysk na kleszcze i komary, zwalczanie pluskiew, dezynfekcja urzędów, dezynfekcja klimatyzacja, dezynfekcja i sprzątanie po zmarłych, gazowanie zbóż silosów magazynów, zamgławianie termiczne ulv, usuwanie roztoczy alergenów, ozonowanie mieszkań klimatyzacji, usuwanie grzybów pleśni bakterii, wdrożenie haccp punkty krytyczne, audyt biologa terenowego brc, dokumentacja haccp ghp gmp, szkolenia dla pracowników ifs haccp, sprzątanie poddaszy strychów piwnic, usuwanie odchodów gołębi i innych ptaków, sprzątanie i odkażanie po zgonach, zwalczanie roztoczy i ich alergenów, odgrzybianie, likwidacja pleśni grzybów alergenów, izolacja pozioma przy zawilgoceniu murów piwnic, osuszanie budynków i mieszkań, usuwanie wilgoci, badania laboratoryjne pleśni grzybów, pobieranie próbek z powietrza i różnych innych powierzchni

 

Co zrobić z mieszkaniem, biurem po wykryciu zakażenia Covid-19?

 

 

Dezynfekcja domu po kwarantannie

Mieszkanie wymaga przeprowadzenia pełnej, łączonej dezynfekcji – nawet jeśli zakażeniu Covid-19, popularnie nazwanym koronawirusem,  uległ tylko jeden z domowników.

Dezynfekcji należy dokonać we wszystkich pomieszczeniach, również wszystkie powierzchnie – klamki, krzesła, włączniki światła, blaty kuchenne etc.  powinny zostać zdezynfekowane.  Dezynfekcja pomieszczeń wiąże się z również z dezynfekcją powietrza, ponieważ do zakażenia najczęściej dochodzi poprzez wdychanie powietrza, w którym znajdują się wirusy.

Dlaczego należy dezynfekować powierzchnie skażone koronawirusem?

Pomimo tego, iż koronawirus roznosi się drogą kropelkową, dotykanie powierzchni i przedmiotów, na których znajdują się patogeny jest równie niebezpieczne jak bezpośredni kontakt z zarażonym.

Koronawirus może przetrwać, w zależności od materiału na jakim się znajduje i warunków jakie panują w danym pomieszczeniu, od 2 godzin do nawet 9 dni – zgodnie z danymi podawanymi przez WHO. Jednakże wg raportu Amerykańskiej Agencji Centers for Disease Control and Prevention, koronowirus SARS-CoV-2, może być obecny na powierzchni nawet 17 dni.

Dezynfekcja biur

W związku z tym, iż szybkiemu rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów sprzyjają duże skupiska ludzi, w dobie pandemii spowodowanej koronawirusem, działaniem koniecznym jest również dezynfekcja biur, hal produkcyjnych, ciągów komunikacyjnych w całych budynkach czy też magazynów.

Sama bieżąca dezynfekcja wykonywana przez serwisy sprzątające może okazać się niewystarczająca, ponieważ bazuje na użyciu środków ogólnie dostępnych, na które wiele patogenów jest odpornych, dopiero profesjonalna, łączona dezynfekcja gwarantuje  zwalczenie patogenów w prawie 100%. Bardzo ważne jest prawidłowe dobranie metody dezynfekcji spośród całego wachlarza dostępnych metod. Dezynfekcja musi być skuteczna i jednocześnie nie może spowodować uszkodzenia urządzeń czy wyposażenia.

Skuteczne metody usunięcia koronawirusa

Najskuteczniejszą metodą na usunięcie koronawirusa jest połączenie dwóch metod – dezynfekcja łączona. Pod określeniem tym kryje się połączenie dezynfekcji powierzchniowej oraz ozonowania.

Dezynfekcja powierzchniowa – pozwala nam oczyścić wszystkie powierzchnie z patogenów w tym koronawirus. Dzięki wysokiemu stężeniu alkoholu lub innych substancji czynnych np. soli czteroamonowych w użytych środkach, preparatach tlenowych chlorowych. Bardzo ważna jest technika emisji środków – zamgławianie ULV, gruba kropla, zamgławianie termiczne, zimna mgła.

Ozonowanie – jest to najskuteczniejsza metoda na usunięcie wirusów z powietrza. Użycie metody ozonowania pozwala na wyeliminowanie w 100 % patogenów znajdujących się w powietrzu, dotyczy to zarówno wirusów, jak i bakterii czy grzybów. Warunkiem uzyskania takiej skuteczności jest uzyskanie odpowiedniego stężenia ozonu oraz odpowiedni czas utrzymania stężenia na właściwym poziomie. Podczas profesjonalnie wykonanej usługi poziom ten mierzony jest  miernikiem stężenia ozonu.

Połączenie kilku powyższych metod pozwala na usunięcie patogenów zarówno z powierzchni jak i powietrza. Dezynfekcja ta wymaga użycia profesjonalnych środków oraz urządzeń a także wiedzy w jaki bezpieczny dla życia i zdrowia, sposób należy ich używać. Na rynku obecnie dostępne są środki i urządzenia, które mogą zostać zakupione i używane na potrzeby domowe, jednakże przy braku odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, użycie ich może spowodować zagrożenia dla zdrowia, dotyczy to zwłaszcza ozonatorów o parametrach pozwalających na szybkie uzyskanie wysokich stężeń ozonu.

Metoda dezynfekcji musi być skuteczna i bezpieczna, zarówno dla otoczenia, jak i powierzchni na którą oddziałuje.

Jakie są metody dezynfekcji

 1. Fizyczne – na przykład poprzez oddziaływanie  gazem ,parą wodną lub promieniowaniem;
 2. Chemiczne – z wykorzystaniem alkoholi, niektórych aldehydów lub soli amonowych
 3. Termiczno-chemiczne – będące połączeniem działania środkami chemicznymi i wysokimi temperaturami.

Metody dobierane są indywidualnie, stosowanie sytuacji, powierzchni, etc .

Firma Epak stosuje poniższe metody:

 1. Zamgławianie.
 2. ULV zamgławianie różną grubością
 3. Zamgławianie termiczne.
 4. Oprysk grubą kroplą.
 5. Zimna mgła

Wybór metody uzależniony jest od rodzaju powierzchni ,wielkości pomieszczenia  przeznaczenia  obiektu,  otoczenia i wyposażenia. Dezynfekcję należy przeprowadzić w taki sposób aby nie uszkodzić przedmiotów i urządzeń oraz zapewniając ochronę środowiska, życia i zdrowia ludzi i zwierząt w trakcie i po zabiegu.

Jak odkazić pomieszczenie po koronawirusie

Najskuteczniejszym sposobem jest zdanie się na pomoc specjalistycznej firmy, która wykona profesjonalną usługę przy użyciu atestowanych środków i za pomocą atestowanych urządzeń.

Firma Epak posiada wieloletnie doświadczenie na rynku usług związanych z dezynfekcją, dezynsekcją i deratyzacją. Od lat współpracujemy z przychodniami, gabinetami lekarskimi oraz szpitalami, dla których świadczymy usługi profesjonalnej dezynfekcji.

Używamy kilkunastu różnych środków do dezynfekcji zawierających różne substancje czynne. Środki te zostały dopuszczone na rynek polski i zgłoszone przez producenta jako środki biobójcze bezpieczne dla ludzi i środowiska.  Aby prawidłowo przeprowadzić dezynfekcję należy właściwie dobrać metodę dezynfekcji, rodzaj urządzenia i środek dezynfekujący, pozwala na to jedynie wieloletnie doświadczenie oraz duża wiedza teoretyczna i praktyczna.

Skuteczna dezynfekcja to połączenie właściwej metody, urządzenia do dezynfekcji
o odpowiedniej wydajności oraz właściwego środka o odpowiednim stężeniu, dobranych do środowiska w którym wykonywany jest zabieg. Używając niewłaściwych środków lub środków o niewłaściwym stężeniu można uszkodzić urządzenia bądź powierzchnie, jak również dezynfekcja może okazać się nieskuteczna. Stężenie dobierane jest zgodnie z normą DIN producenta. Dlatego tak ważny jest dobór urządzenia, metody i środka dezynfekującego.

Działamy na terenie Kalisza i okolic.

Zadzwoń

62 501 75 60

Błędnie wykonana dezynfekcja przestaje być dezynfekcją a jest jedynie fikcją.

Pomożemy Ci
Zadzwoń! 62 501 75 60

Zostaw do siebie kontakt, skontaktujemy się:

  Imię (wymagane)

  Kontakt (wymagane)

  Opis (wymagane)

  FAQ – Najczęściej zadawane pytania

  Czy hasło “Zwalczanie szkodników Kalisz” oznacza, że pracujecie tylko na terenie Kalisza?

  Mamy swoją siedzibę w Kaliszu, jednak nie oznacza to że pracujemy tylko i wyłącznie na terenie tego Miasta. Naszą pracę wykonujemy w Kaliszu i okolicach a w przypadku większych zleceń skłonni jesteśmy dojechać do bardziej oddalonych miejsc. W celu uzgodnienia szczegółów naszej współpracy zachęcamy do kontaktu z nami mailem biuro@epak.com.pl lub telefonicznie +48 601 795 219

  Czy zajmujecie się także zwalczaniem szkodników drewna?

  Tak, wykonujemy także usługi w tym zakresie. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie opisującej jak wygląda zwalczanie szkodników drewna lub kontaktując się z nami mailowo lub telefonicznie

  Czy hasło „Odgrzybianie Kalisz” oznacza, że pracujecie tylko na terenie Kalisza?

  Mamy swoją siedzibę w Kaliszu, jednak nie oznacza to że pracujemy tylko i wyłącznie na terenie tego Miasta. Naszą pracę wykonujemy w Kaliszu i okolicach a w przypadku większych zleceń skłonni jesteśmy dojechać do bardziej oddalonych miejsc. W celu uzgodnienia szczegółów naszej współpracy zachęcamy do kontaktu z nami mailem biuro@epak.com.pl lub telefonicznie +48 601 795 219

  Czy zajmujecie się także odgrzybianiem ścian?

  Tak, wykonujemy także usługi w tym zakresie. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie opisującej jak wygląda odgrzybianie lub kontaktując się z nami mailowo lub telefonicznie

  Czy zajmujecie się także ozonowaniem i zwalczaniem drobnoustrojów?

  Tak, wykonujemy także usługi w tym zakresie. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie opisującej jak wygląda ozonowanie i zwalczanie drobnoustrojów lub kontaktując się z nami mailowo lub telefonicznie

  Czy hasło “Zwalczanie szkodników Kalisz” oznacza, że pracujecie tylko na terenie Kalisza?

  Mamy swoją siedzibę w Kaliszu, jednak nie oznacza to że pracujemy tylko i wyłącznie na terenie tego Miasta. Naszą pracę wykonujemy w Kaliszu i okolicach a w przypadku większych zleceń skłonni jesteśmy dojechać do bardziej oddalonych miejsc. W celu uzgodnienia szczegółów naszej współpracy zachęcamy do kontaktu z nami mailem biuro@epak.com.pl lub telefonicznie +48 601 795 219

  Czy zajmujecie się także fumigacją i zwalczaniem szkodników?

  Tak, wykonujemy także usługi w tym zakresie. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie opisującej jak wygląda fumigacja palet i zwalczanie szkodników lub kontaktując się z nami mailowo lub telefonicznie

  Czy hasło “Sprzątanie po zgonach Kalisz” oznacza, że pracujecie tylko na terenie Kalisza?

  Mamy swoją siedzibę w Kaliszu, jednak nie oznacza to że pracujemy tylko i wyłącznie na terenie tego Miasta. Naszą pracę wykonujemy w Kaliszu i okolicach a w przypadku większych zleceń skłonni jesteśmy dojechać do bardziej oddalonych miejsc. W celu uzgodnienia szczegółów naszej współpracy zachęcamy do kontaktu z nami mailem biuro@epak.com.pl lub telefonicznie +48 601 795 219

  Czy zajmujecie się także dezynfekcją i zwalczaniem drobnoustrojów?

  Tak, wykonujemy także usługi w tym zakresie. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie opisującej jak wygląda dezynfekcja i zwalczanie drobnoustrojów lub kontaktując się z nami mailowo lub telefonicznie.

  Czy zajmujecie się także sprzątaniem po zgonach?

  Tak, wykonujemy także usługi w tym zakresie. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie opisującej jak wygląda sprzątanie po zgonach lub kontaktując się z nami mailowo lub telefonicznie

  Czy hasło “Dezynfekcja Kalisz” oznacza, że pracujecie tylko na terenie Kalisza?

  Mamy swoją siedzibę w Kaliszu, jednak nie oznacza to że pracujemy tylko i wyłącznie na terenie tego Miasta. Naszą pracę wykonujemy w Kaliszu i okolicach a w przypadku większych zleceń skłonni jesteśmy dojechać do bardziej oddalonych miejsc. W celu uzgodnienia szczegółów naszej współpracy zachęcamy do kontaktu z nami mailem biuro@epak.com.pl lub telefonicznie +48 601 795 219