Dlaczego w naszym otoczeniu występuje wilgoć?

Jest wiele przyczyn, dlaczego w naszych domach występuje wilgoć. Może to być nieprawidłowe wykonanie izolacji ścian, systemu wentylacyjnego oraz brak izolacji poziomej. Wpływ może mieć też wadliwe ocieplanie ścian naszych budynków, co prowadzi do przemarzania i skraplania się wilgoci, wskutek czego powstaje grzyb na naszych ścianach. Wilgoć dostaje się do naszych mieszkań również przez nieszczelne okna, jak i przez zbyt dużą ilość pary wodnej w naszym mieszkaniu. Często też przez niedokładne wykończenie fundamentów.

 

Jak usunąć wilgoć z naszych mieszkań?

Domowe sposoby usuwania wilgoci z mieszkań mogą nie dać takich efektów, jak profesjonalne zwalczanie wilgoci przez fachowców. Na początku musimy znaleźć przyczynę wystąpienia wilgoci, następnie powinno się wykonać pomiar wilgotnościomierzem, by ocenić wilgotność naszego lokalu oraz ścian. Należy wykonać również pomiar temperatury ścian i temperatury powietrza. Dzięki tym działaniom profesjonaliści mogą wykryć przyczynę i zwalczyć wilgoć w naszych domach. Przed przyjściem specjalistów możemy pomóc w odpowiednim przygotowaniu mieszkania, czyli szczelnym pozamykaniu wszystkich okien i drzwi oraz wyłączeniu klimatyzacji.

 

Jak osuszyć mieszkanie i domy przez nagrzewanie?

Przykładowym, a zarazem jednym z korzystniejszych dla nas sposobów niwelowania wilgoci jest osuszanie mieszkania. Operacja ta polega na ustawieniu maszyn nagrzewczych w zawilgoconych pomieszczeniach. Wilgoć odparowuje ze ścian na wskutek nagrzewania maszyn do wysokich temperatur. Maszyny wydmuchują powietrze o temperaturze od 50 do 250 °C. Musimy pamiętać, że metoda ta nie zawsze jest skuteczna, ponieważ wilgoć spychana jest w dalsze warstwy muru i po wyłączeniu maszyn część wraca na powierzchnię ścian.

 

Jakie są skutki wilgoci w naszych domach?

Wilgoć, oprócz nieprzyjemnego zapachu w naszym domu, prowadzi nawet do problemów zdrowotnych, dlatego powinno się pozbyć wilgoci już na samym początku jej powstania. Wilgotność prowadzi do wystąpienia alergenów grzybów pleśniowych oraz roztoczy w naszym otoczeniu. Przebywanie w miejscu, w którym występują te alergeny jest bardzo niebezpieczne i prowadzi do wielu chorób, które mogą ujawnić się dopiero po latach, szczególnie u alergików.

 

Jak chronić się przed wilgocią?

Ważne jest, aby nie dopuścić do tego, aby wilgoć znalazła się na naszych ścianach. Lepiej jej zapobiegać, niż później zmierzyć się z konsekwencjami braku profilaktyki. Jednym z takich działań zapobiegawczych jest sprawdzenie czy wentylacja w naszym domu działa prawidłowo. Jest to bardzo ważne, ponieważ kiedy wentylacja odpowiednio działa, pozbywamy się nadmiaru pary wodnej oraz zapobiegamy jej osadzeniu się na ścianach. Musimy też regularnie wietrzyć nasze mieszkania. Ważne jest, abyśmy wietrzyli mieszkania w chłodne dni. Ze względu na utratę ciepła w lokalu możemy o tym zapomnieć.

 

Co zrobić kiedy nasze mieszkanie zostanie zalane?

Może to się stać nie z naszej winy, przez nieuwagę sąsiada, bądź wadliwą konstrukcję rur w naszym domu. Pamiętajmy, że w takiej sytuacji trzeba zwrócić się do fachowców, którzy zajmują się usuwaniem wilgoci, a nie działać na własną rękę. Specjaliści z odpowiednim doświadczeniem, ubrani w specjalne kombinezony, posiadający specjalistyczny sprzęt, którego nie znajdziemy u siebie w szafie, zajmą się problemem.

 

Jakie mamy korzyści po usunięciu wilgoci z naszego domu i mieszkania?

 • Przede wszystkim zdrowie nasze i naszych współlokatorów – jest to wartość nieprzeliczalna;
 • Oszczędność pieniędzy – pozbycie się wilgoci z naszego mieszkania ma korzyści długofalowe, profilaktyka i potencjalne choroby, które mogą wystąpić przez wilgoć;
 • Estetyczny wygląd mieszkania – ślady wilgoci na ścianach nie spodobają się nam ani naszym gościom;
 • Pozbędziemy się nieprzyjemnego zapachu naszych mieszkań;
 • Będziemy znali przyczynę zawilgocenia naszego mieszkania.

Czy problem wilgoci dotyczy twojego mieszkania lub domu?

Jeśli tak, sprawdzimy dlaczego i pomożemy jej przeciwdziałać!

62 501 75 60

Pomożemy Ci
Zadzwoń! 62 501 75 60

Zostaw do siebie kontakt, skontaktujemy się:

  Imię (wymagane)

  Kontakt (wymagane)

  Opis (wymagane)

  FAQ – Najczęściej zadawane pytania

  Czy hasło „Odgrzybianie Kalisz” oznacza, że pracujecie tylko na terenie Kalisza?

  Mamy swoją siedzibę w Kaliszu, jednak nie oznacza to że pracujemy tylko i wyłącznie na terenie tego Miasta. Naszą pracę wykonujemy w Kaliszu i okolicach a w przypadku większych zleceń skłonni jesteśmy dojechać do bardziej oddalonych miejsc. W celu uzgodnienia szczegółów naszej współpracy zachęcamy do kontaktu z nami mailem biuro@epak.com.pl lub telefonicznie +48 601 795 219

  Czy zajmujecie się także odgrzybianiem ścian?

  Tak, wykonujemy także usługi w tym zakresie. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie opisującej jak wygląda odgrzybianie lub kontaktując się z nami mailowo lub telefonicznie

  Czy hasło “Ozonowanie Kalisz” oznacza, że pracujecie tylko na terenie Kalisza?

  Mamy swoją siedzibę w Kaliszu, jednak nie oznacza to że pracujemy tylko i wyłącznie na terenie tego Miasta. Naszą pracę wykonujemy w Kaliszu i okolicach a w przypadku większych zleceń skłonni jesteśmy dojechać do bardziej oddalonych miejsc. W celu uzgodnienia szczegółów naszej współpracy zachęcamy do kontaktu z nami mailem biuro@epak.com.pl lub telefonicznie +48 601 795 219