Osy – jak często stosuje się dezynsekcję?

Wśród  owadów najlepiej nam znane są:  szerszeń, pszczoła i osa. Ta ostatnia pojawia się wiosną i możemy ją spotkać do końca lata. Z natury jest nieszkodliwa, lecz zdenerwowana będzie szczególnie walczyć o gniazdo, może być bardzo agresywna i należy tu użyć liczby mnogiej, owady te bowiem zawsze w takim wypadku atakują w ogromnym  roju. Pojawienie się ula to najlepszy moment do wezwania specjalisty (DDD),  który  szybko i sprawnie usunie gniazdo wraz z owadami .

Osy bywają denerwujące?

Osy generalnie uznaje się je za dokuczliwe i kłopotliwe owady. Choć trudno porównać je do podobnych do nich  pszczół, które są bardzo pożyteczne, to jednak i one posiadają swoje małe zalety, gdyż usuwają z naszego otoczenia wiele rodzajów szkodników, żywią się m.in. mszycami, gąsienicami, stonkami. Tym samym w wielu wypadkach mają znaczenie w zakresie wzrostu produkcji rolnej

Kilka ciekawostek na temat os:

  • zdarza się, że w jednym gnieździe mieszka nawet 7000 os;
  • znamy aż 11 tysięcy gatunków os, a naukowcy szacują, że występuje ich ponad dwukrotnie więcej;
  • osa może użądlić przez krótki czas jeszcze po śmierci.

Usuwanie i likwidacja gniazd os i szerszeni

Usuwanie gniazd szkodników przeprowadzane jest dzięki profesjonalnym chemicznym środkom, z zachowaniem warunków bezpieczeństwa. Profesjonalista DDD najpierw unieszkodliwia osy lub szerszenie, co ma duże znaczenie – gdyż zaniepokojone, mogą stać się agresywne i użądlić. Po chemicznym unieszkodliwieniu owadów, specjalista przystępuje do mechanicznego usunięcia gniazda. Sam zabieg może trwać od pół godziny do dwóch godzin, w zależności od rozmiaru gniazda.

Do procesu usuwania gniazd os i szerszeni specjalista przygotowuje się zakładając odpowiedni strój, a mianowicie: kombinezon, maska, ochrona twarzy w postaci siatki, okulary, rękawiczki.

Samodzielne usuwanie gniazd grozi ukąszeniem przez osy oraz szerszenie. Przestrzegamy przed usuwaniem na własną rękę gniazd, gdyż owady mogą zaatakować i w efekcie doprowadzić do dużego uszczerbku na zdrowiu.

Użądlenia owadów – objawy

Większość osób użądlonych przez owady reaguje niewielkim miejscowym obrzękiem i zaczerwienieniem oraz krótkotrwałą bolesnością i świądem w miejscu ukąszenia. Symptomy te ustępują w ciągu kilku godzin. Niewielki ilość użądlonych osób reaguje gwałtownymi symptomami ogólnymi lub dużym odczynem miejscowym. Tak silnie wyrażona odpowiedź pacjenta na ukąszenie ma związek z występowaniem nadwrażliwości reakcji uczuleniowej) na poszczególne składniki jadu, wynikłej z obecności w organizmie podwyższonych wartości przeciwciał z grupy reagin. Przeciwciała te połączone są z wybranymi składnikami jadu owadów  i powodują bardzo groźną w skutkach odpowiedź organizmu która  może doprowadzić do śmierci człowieka. W przypadku wstrząsu anafilaktycznego konieczna jest natychmiastowa interwencja lekarza.

 

Zachęcamy do skontaktowania się z naszą firmą w razie problemów z osami!

Zadzwoń

62 501 75 60

 

Pomożemy Ci
Zadzwoń! 62 501 75 60

Zostaw do siebie kontakt, skontaktujemy się:

    Imię (wymagane)

    Kontakt (wymagane)

    Opis (wymagane)

    FAQ – Najczęściej zadawane pytania