Czym są roztocza i gdzie występują?
 Nie widzimy ich, choć otaczają nas. Czym są roztocza kurzu? Czy są dla nas groźne?
Większość alergenów z jakimi na co dzień stykamy się pochodzi z odchodów i oraz  enzymów jakie wydzielają maleńkie pajęczaki zwane roztoczami kurzu.

Czy są roztocza groźne dla nas?
Ileż to razy mamy do czynienia  z uporczywym swędzeniem skóry, pojawiającym się „bez powodu” kaszlem, dusznością lub łzawieniem i szczypaniem oczu. Są to sygnały, że mamy kontakt z roztocze kurzu domowego, które u nas (nie koniecznie u innego człowieka) powoduje reakcję alergiczną. Pomni wtedy rad troskliwych matek i babć rzucamy się do sprzątania, które w konsekwencji i tak nie wiele daje, gdyż po pewnym czasie objawy alergii znów się nasilają.
Tak właśnie obaliliśmy pierwszy mit mówiący, że rozwiązaniem problemu jest dokładne i systematyczne sprzątanie, pranie, wietrzenie, itp. Czy wiemy jak skutecznie zwalczać roztocza kurzu domowego? Czy mamy jednak na to wszystko czas i cierpliwość?

Jak pozbyć się roztoczy z naszego otoczenia?
Nie jesteśmy jednak ani bezsilni, ani bezradni. Dziś w sukurs przychodzi nam wiedza, zaplecze, środki, czas, i… cierpliwość.
Od pewnego czasu nasza firma stosuje oprysk preparatem, który według naukowców z Katedry i Klinicznego Oddziału Chorób Wewnętrznych, Dermatologii i Alergologii w Zabrzu oraz Śląskiego Uniwersytetu Medycznego stanowi przełom w walce z roztoczami kurzu. Preparatem tym jest Allergoff® PRO, firmy ICB Pharma. Środek w formie oprysku stosujemy u naszych Klientów w odpowiednim stężeniu, w odpowiedni sposób i określonych miejscach.
 Jesteśmy praktykami i nie mamy możliwości, aby przeprowadzić naukowe badania, ale z całą mocą naszej praktyki możemy potwierdzić, że opryski preparatem Allergoff® przyczyniły się do znacznego zwiększenia komfortu życia naszych Klientów, gdyż:
– obniżył ilość alergenów generowanych przez roztocza kurzu domowego z sierści zwierząt domowych, pyłków roślin i kurzu domowego,
– zmniejszył ilość przypadków, gdzie Klienci skarżyli się wcześniej na uczulenia, nieżyt nosa i kaszel związany z astmą oskrzelową,
– znacznie obniżył już istniejące, przykre objawy choroby alergicznej,
– diametralnie obniżył koszty związane z lekami ograniczającymi objawy alergii.
 IMAG1726 170x300 - Zwalczanie roztoczy kurzu domowego i alergenów - skuteczna metoda oprysku! IMAG1728 170x300 - Zwalczanie roztoczy kurzu domowego i alergenów - skuteczna metoda oprysku!
Preparat ten został przebadany klinicznie, a wyniki badań nie pozostawiają złudzeń. Nasza firma zaś to potwierdza w praktyce, iż oprysk preparatem Allergoff®, to jedna z najskuteczniejszych metod zwalczania roztoczy kurzu domowego.