62 501 75 60

Jak sprawdzić czy w naszym otoczeniu występują szkodliwe alergeny pleśni i roztoczy?

Jak sprawdzić czy w naszym otoczeniu występują szkodliwe alergeny pleśni i roztoczy?

Czym są badania mikrobiologiczne?

Badaniami mikrobiologicznymi nazywamy badania, które umożliwiają nam sprawdzenie czy w naszych domach oraz w powietrzu występują chorobotwórcze drobnoustroje np. alergeny grzybów pleśniowych lub alergeny kurzu domowego.

 

Gdzie przeprowadza się badania mikrobiologiczne?

Badania na obecność szkodliwych alergenów można przeprowadzić w każdym miejscu, w którym chcemy mieć pewność, że nie ma groźnych dla nas drobnoustrojów. Analizę sprawdzenia zawartości powietrza wolnego od alergenów powinno się również wykonać w miejscach z widocznymi śladami zawilgocenia. Do przeprowadzenia takiego badania konieczne jest zatrudnienie firmy, która specjalizuje się w pomiarach alergenów roztoczy oraz grzybów pleśniowych, ponieważ jest ona odpowiednio przygotowana na takie zabiegi. Pracownicy przeprowadzali pomiary alergenów w powietrzu wiele razy, dlatego posiadają odpowiednie doświadczenie. Są oni ubrani w specjalny kombinezon, maski z filtrami oraz posiadają należyty sprzęt, by dobrze przeprowadzić owe badanie.

 

Czy podczas trwania zabiegu można przebywać w mieszkaniu?

Podczas trwania badań mikrobiologicznych lokatorzy danego miejsca nie mogą przebywać w pomieszczeniu, w którym jest ono przeprowadzane, aby nie wdychali ewentualnego zanieczyszczonego powietrza, mogą oni jednak być np. w pokoju obok. Jedynymi osobami, które powinny znajdować się w tym pomieszczeniu są pracownicy fachowej firmy, którzy przeprowadzają badanie, ubrani w specjalny strój oraz posiadający kompetentny sprzęt.

 

Skutki przebywania w zakażonym pomieszczeniu?

Wdychając powietrze nie wiemy czy jest one czyste, czy zakażone przez drobnoustroje. Dlatego powinno się wynająć specjalistyczną firmę, która przeprowadzi badania powietrza w naszym otoczeniu. Przy występowaniu szkodliwych alergenów w powietrzu bardzo szybko możemy się nimi zarazić. Częstymi objawami są np. bóle głowy, kaszel, katar oraz duszności. Alergicy żyjący w powietrzu zawierającym drobnoustroje mogą zachorować na poważniejsze choroby takie jak: astma oskrzelowa, alergiczne zapalenie spojówek czy alergiczne zapalenie skóry.

 

Dlaczego powinniśmy skorzystać z usługi badania mikrobiologicznego?

Powinniśmy wykonać takie badanie, aby sprawdzić czy w naszych domach, garażach, miejscach pracy nie występują alergeny pleśni i roztoczy. Dla alergików życie w takich miejscach jest bardzo niebezpieczne, ponieważ takie osoby mogą szybko nabawić się poważniejszej choroby. Osoby nie będące alergikami również nie powinny przebywać w obiektach zakażonych alergenami grzybów pleśniowych i roztoczy.

 

Kiedy warto zrobić badania mikrobiologiczne w naszym domu?

Zalecamy wykonać badania powietrza, gdy zauważamy poprawę stanu naszego zdrowia po opuszczeniu lokalu przez nas zamieszkałego. Nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że z początku lekki, niegroźny kaszel może wywoływać alergeny grzybów pleśniowych oraz kurzu domowego. Badanie pokaże nam stan powietrza którym oddychamy.

 

Jakie korzyści wynikają z przeprowadzenia badań czystości powietrza?

  • Wiemy czym oddychamy. Czy powietrze w naszym otoczeniu jest czyste czy skażone drobnoustrojami.
  • Sprawdzając stan naszego powietrza dbamy o zdrowie swoje i naszej rodziny.
  • Dla alergików systematyczne sprawdzanie czy powietrze nie jest zakażone jest niezbędne.
  • Poprawiamy komfort życia w naszym domu.

 

Czy potrzebujesz przeprowadzić badania czystości w swoim domu?

Zadzwoń! 62 501 75 60

Lub zostaw do siebie kontakt, skontaktujemy się:

Imię (wymagane)
Kontakt (wymagane)
Opis (opcjonalnie)