Mrówki faraona (faraonki) mrowka 300x271 - Mrówki faraona                   

  1. Jak rozpoznać mrówki faraonki?
  2. Jak zwalczyć mrówki faraona?
  3. Jak zapobiec rozmnażaniu się faraonek?
  4. Domowe sposoby nie wystarczą

 

90% osób mieszkających w blokach (i nie tylko) pewnie zna problem mrówek w mieszkaniu. Duża ciepła, sucha przestrzeń z zakamarkami – idealne miejsce dla nich.

Ale co robić kiedy dostrzeżemy, że te „małe, niewinne, czarne mróweczki” w rzeczywistości są szkodliwymi ciężkimi do pozbycia się czerwonymi mrówkami faraona?

Otwierając szafkę lub podnosząc doniczkę zauważasz stado mrówek rozbiegających się po mieszkaniu, a gdy wysypie Ci się żywność błyskawicznie zbiegają się czerwone owady? Zwykłe domowe sposoby nie wystarczą – to mrówki faraona (faraonki). Faraonki najczęściej pojawiają się w miejscach trudno dostępnych np.: okap kuchenny, podstawka czajnika, spód doniczki itp. Te owady są wyjątkowo trudne do wytępiania z racji tego, że potrafią funkcjonować bez królowej. To odróżnia je od innych gatunków np. mrówek czarnych.

 Robotnice szukają pokarmu, a gdy taki znajdą tworzą drogę, którą zaznaczają feromonami, nią porusza się całe stado. Pożywienie zanoszą do gniazda, a tam karmią królową i jaja. Nie ma jednej skutecznej metody na pozbycie się ich, przez to, że składają jaja w najdziwniejszych miejscach bez naszej wiedzy rozmnażają się w błyskawicznym tempie. Co więc zrobić kiedy z dnia na dzień widzisz ich coraz więcej? Nie można ich wybijać i przeganiać – mrówki wtedy znajdą inną trasę poza zasięgiem naszego wzroku. „Bezkrwawym” sposobem na faraonki jest rozsypanie po domu cynamonu lub wysmarowanie podłogi octem. Jeżeli mieszkasz w bloku nie jesteś sam – prawdopodobnie mrówki opanowały mieszkania Twoich sąsiadów. W takim wypadku samemu nic nie zdziałasz, będą krążyć pomiędzy Waszymi mieszkaniami.
Trzeba zacząć działać na większą skale razem z sąsiadami. Najlepszym sposobem będzie zrzucenie się razem z lokatorami na profesjonalną usługę dezynsekcji – wtedy mamy pewność, że problem zniknie i nie będzie powracać.

                    Zapraszamy do skorzystania z naszych usług:  

                                      https://deratyzacja-epak.pl

 

                     Skontaktuj się z nami:  62 501 75 60               

 

                   Potrzebujesz również innej pomocy?     

                   Świadczymy profesjonalne usługi z zakresu

                  Dezynsekcji, dezynfekcji oraz deratyzacji