Zwalczanie szczurów - deratyzacja! - zwalczanie szczurów i myszy, zwalczanie much mrówek, oprysk na kleszcze i komary, zwalczanie pluskiew, dezynfekcja urzędów, dezynfekcja klimatyzacja, dezynfekcja i sprzątanie po zmarłych, gazowanie zbóż silosów magazynów, zamgławianie termiczne ulv, usuwanie roztoczy alergenów, ozonowanie mieszkań klimatyzacji, usuwanie grzybów pleśni bakterii, wdrożenie haccp punkty krytyczne, audyt biologa terenowego brc, dokumentacja haccp ghp gmp, szkolenia dla pracowników ifs haccp, sprzątanie poddaszy strychów piwnic, usuwanie odchodów gołębi i innych ptaków, sprzątanie i odkażanie po zgonach, zwalczanie roztoczy i ich alergenów, odgrzybianie, likwidacja pleśni grzybów alergenów, izolacja pozioma przy zawilgoceniu murów piwnic, osuszanie budynków i mieszkań, usuwanie wilgoci, badania laboratoryjne pleśni grzybów, pobieranie próbek z powietrza i różnych innych powierzchni

Zwalczanie szczurów  to nie lada wyzwanie! Szczury  potrafią doskonale radzić sobie w naszym otoczeniu. Te szkodliwe gryzonie wywołują niewyobrażalne straty ekonomiczne i sanitarne. Zasiedlają zazwyczaj piwnice, śmietniki, wysypiska śmieci, rury kanalizacyjne , strych, lubią przebywać  w pobliżu wody. Bardzo łatwo dostają się do mieszkań i starych kamienic. Gniazda zakładają w budynkach, w rozmaitych zakamarkach. Żyją w koloniach składających się z wielu osobników. Zawsze przybywają w otoczeniu człowieka.

 

Szczury –  zagrożenie!

 •  przyczyniają się do ogromnych szkód gospodarczych – niszczą żywność ,uprawy, gryzą instalacje elektryczne , co może wywołać pożar lub poważne awarie.
 •  przenoszą poważne choroby takie jak:
  • wściekliznę – mrowienie, pieczenie, drętwienie, ból zakażonej części ciała. Z czasem stan pogarsza się, występuje złe samopoczucie, bezsenność, drgawki. W końcu dochodzi do porażenia mięśni układu oddechowego i uduszenia. Od wystąpienia pierwszych objawów do śmierci najczęściej mija tylko tydzień.
  • dżumę – ostra bakteryjna choroba zakaźna gryzoni. Typowymi objawami tej choroby są powiększone węzły chłonne, gorączka , kaszel , krwioplucie.  Śmiertelność jest bardzo wysoka
  • dur szczurzy – główne objawy to : ból w podbrzuszu, ból pleców, czerwona wysypka – pojawia się na środku ciała i rozprzestrzenia się po ciele, niezwykle wysoka gorączka –  może utrzymywać się nawet przez dwa tygodnie, suchy kaszel, ból  głowy, ból stawów, mdłości, wymioty.
 • są nosicielami bakterii czy pcheł, które również powodują poważne choroby.
 • atakują inne, większe od siebie zwierzęta gospodarcze – króliki, gęsi, czy małe prosięta a nawet człowieka.

 

Zwalczanie szczurów

Zwalczanie szczurów i myszy

Jak wytępić szczury?

Zwalczanie szczurów można przeprowadzić na wiele sposobów, m.in. chemiczne i fizyczne.

Chemiczne – polegają na używaniu trutek chemicznych na gryzonie, które unieszkodliwiają je poprzez drogę pokarmową.

Częstymi środkami chemicznymi wykorzystywanymi do deratyzacji są środki zawierające kombinację dwóch antykoagulantów drugiej generacji. Jest to idealna przynęta w postaci kostek woskowych lub past, które unieszkodliwiają szczury oraz myszy . Efekt trujący uzyskuje się w okresie od 24-72 h od pobrania trutki.

Jest to koniecznie ze względu na inteligencję szczurów, które potrafią skojarzyć rodzaj trutki z nagłą śmiercią osobnika z pobraniem trucizny.

Każda trutka dobierana jest indywidualnie co do wielkości oraz populacji gryzoni. Jest kilka rodzajów trutek zależnych od substancji czynnej trującej oraz nośnika – wosku, tłuszczu.

Zgodnie z prawem wszystkie trutki chemiczne znajdują się w specjalnych do tego przeznaczonych karmnikach i muszą mieć dopuszczenie na rynek polski jako preparat biobójczy. W pozwoleniu określona jest również zawartość substancji trującej.

Fizyczne – wykorzystuje się różnego rodzaju wabiki, chwytacze oraz lepy.

Metody fizyczne mogą zawierać wiele czynności, które należy w związku z nimi przeprowadzić.

Przede wszystkim należy ocenić wielkość populacji gryzoni oraz ich główne miejsce występowania oraz sposoby migracji.

Po zabiegu deratyzacji następuje monitoring, będący kompleksową usługą mającą na celu powstrzymanie zwiększeniu populacji gryzoni.

Trzeba zabezpieczyć wszystkiego rodzaju dziury, szczeliny, przegryzione rury kanalizacyjne, wentylacje oraz okna. Dopiero wtedy możemy się zabrać za rozstawiane aktywnych chwytaczy oraz lepów. Rozmieszczenie urządzeń deratyzacyjnych karmników, chwytaczy w instytucjach użyteczności publicznej, zakładach przemysłowych itp., powinno być naniesione na mapę w Programie Ochrony Przed Szkodnikami, stworzonego dla danego obiektu.

Dlaczego powinno się przeprowadzać deratyzacje?

Gryzonie w domu  są  przede wszystkim odpowiedzialne za niszczenie elementów konstrukcji budynków oraz sprzętu – np. przegryzanie przewodów elektrycznych, niszczenie mebli, zanieczyszczanie odchodami produktów spożywczych,  przegryzanie rur kanalizacyjnych, które wywołują znaczne straty finansowe. Szczury i myszy są również nosicielami wielu chorób niebezpiecznych dla zdrowia człowieka

Uwaga!

Odchody szczurów posiadają wiele bakterii i drobnoustrojów chorobotwórczych, np. na SCHISTOSOMATOZĘ – jedną z około 40 chorób przenoszoną przez szczury, zachorowało już ponad  200 milionów ludzi na całym świecie!

Szczury mogą przenosić bardzo szkodliwe choroby (np. tyfus plamisty, włośnicę), które skutkują długotrwałymi zaburzeniami zdrowia

Domowe sposoby pozbycia się szczurów? Jest wiele domowych metod pozbywania sie gryzoni  takich jak” łapki, trucizny. Jednak są one mało skuteczne.

Domowe sposoby zwalczania szczurów:

 • zabezpieczenie budynku przed wejściem szczurów (szczuroszczelność)
 • składanie resztek jedzenia w specjalnych , zamkniętych pojemnikach, 
 • kontrolowanie i zlecanie czyszczenie kanałów ściekowych
 • posiadanie kota, który jest naturalnym zabójcą szczurów

Ponieważ szczury i myszy posiadają ogromny potencjał reproducjyjny oraz są bardzo inteligentnę, unikają podstawowych form złapania. Dlatego jest konieczne duże doświadczenie oraz profesjonalne środki, by pozbyć się problemu raz na zawszę.

Kto powinien zajmować się deratyzacją?

Deratyzacja to skomplikowany proces pozbywania się gryzoni, który powinien być wykonywany regularnie, jak też monitorowany przez doświadczonych specjalistów od deratyzacji (DDD).
 
Jeśli szczur i tak dostanie się do pomieszczenia możesz go zwalczyć stosując łapki i trutki!

Zwalczanie szczurów - deratyzacja! - zwalczanie szczurów i myszy, zwalczanie much mrówek, oprysk na kleszcze i komary, zwalczanie pluskiew, dezynfekcja urzędów, dezynfekcja klimatyzacja, dezynfekcja i sprzątanie po zmarłych, gazowanie zbóż silosów magazynów, zamgławianie termiczne ulv, usuwanie roztoczy alergenów, ozonowanie mieszkań klimatyzacji, usuwanie grzybów pleśni bakterii, wdrożenie haccp punkty krytyczne, audyt biologa terenowego brc, dokumentacja haccp ghp gmp, szkolenia dla pracowników ifs haccp, sprzątanie poddaszy strychów piwnic, usuwanie odchodów gołębi i innych ptaków, sprzątanie i odkażanie po zgonach, zwalczanie roztoczy i ich alergenów, odgrzybianie, likwidacja pleśni grzybów alergenów, izolacja pozioma przy zawilgoceniu murów piwnic, osuszanie budynków i mieszkań, usuwanie wilgoci, badania laboratoryjne pleśni grzybów, pobieranie próbek z powietrza i różnych innych powierzchni

Niestety szczury posiadają wysoki poziom inteligencji ,zwalczanie ich domowymi sposobami jest długotrwałe i często nie skuteczne a inwazja szczurów zmusza do szybkiego działania! Co wtedy? Zleć usługę deratyzacji!
Firmy deratyzacyjne skutecznie zwalczają szkodniki. Bez Twojej pomocy zajmą się wszystkim. Używają sprawdzonych metod z użyciem profesjonalnych preparatów, nie dostępnych na rynku.
 

Jesteśmy jedną z nich!

Możesz przekazać nam zlecenie a my zajmiemy się wszystkim od początku do końca.

 

Co oferujemy?

 •  przeprowadzamy inspekcję wizualną w celu zbadania śladów intruzów.

 • zabezpieczamy teren zakładu : rozstawiamy karmniki, pułapki , chwytacze  w dwóch strefach : wewnętrznej i zewnętrznej z odpowiednimi oznakowaniami

 • wykonujemy przegląd karmników zgodnie z harmonogramem zawartym w programie

 • uzupełniamy brakujące karmniki (w przypadku kradzieży, uszkodzenia, przestawienia)

 • przeprowadzamy pełen monitoring

 • prowadzimy pełną dokumentację: aktualny plan całego zakładu, zapis aktywności szkodników.

 • posiadamy karty charakterystyki zastosowanych środków

 • jesteśmy również firmą utylizacyjną , zajmiemy się padłymi gryzoniami zgonie z prawem

 

Uwaga! Obowiązkowej deratyzacji podlegają:

 • budynki wielolokalowe podpiwniczone, lokale gastronomiczne, obiekty handlowe branży spożywczej, magazyny żywności i płodów rolnych, gospodarstwa rolne i hodowlane, zakłady przetwórstwa żywności, szpitale, hotele, internaty, domy akademickie, bursy, obiekty, w których prowadzone jest zbiorowe żywienie, wolnostojące komórki i pomieszczenia gospodarcze przynależne do zabudowy wielolokalowej, obiekty w których prowadzona jest działalność w zakresie zbierania lub przetwarzania odpadów, schroniska dla zwierząt i ogród zoologiczny.
  Obowiązek przeprowadzenia deratyzacji wynika z art. 22 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 5 grudnia 2008r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. Nr 234, poz. 1570 ze zmianami), zgodnie którym:

„Właściciel, posiadacz lub zarządzający nieruchomością obowiązani są utrzymywać ją w należytym stanie higieniczno-sanitarnym w celu zapobiegania zakażeniom i chorobom zakaźnym, w szczególności (…) zwalczać gryzonie, insekty i szkodniki…”

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

                Nasza oferta ->

Pomożemy Ci
Zadzwoń! 62 501 75 60

Zostaw do siebie kontakt, skontaktujemy się:

  Imię (wymagane)

  Kontakt (wymagane)

  Opis (wymagane)

  FAQ – Najczęściej zadawane pytania

  Czy zajmujecie się także deratyzacją i zwalczaniem gryzoni?

  Tak, wykonujemy także usługi w tym zakresie. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie opisującej jak wygląda deratyzacja szczurów lub kontaktując się z nami mailowo lub telefonicznie

  Czy hasło “Zwalczanie szkodników Kalisz” oznacza, że pracujecie tylko na terenie Kalisza?

  Mamy swoją siedzibę w Kaliszu, jednak nie oznacza to że pracujemy tylko i wyłącznie na terenie tego Miasta. Naszą pracę wykonujemy w Kaliszu i okolicach a w przypadku większych zleceń skłonni jesteśmy dojechać do bardziej oddalonych miejsc. W celu uzgodnienia szczegółów naszej współpracy zachęcamy do kontaktu z nami mailem biuro@epak.com.pl lub telefonicznie +48 601 795 219

  Czy hasło “Zwalczanie szkodników Kalisz” oznacza, że pracujecie tylko na terenie Kalisza?

  Mamy swoją siedzibę w Kaliszu, jednak nie oznacza to że pracujemy tylko i wyłącznie na terenie tego Miasta. Naszą pracę wykonujemy w Kaliszu i okolicach a w przypadku większych zleceń skłonni jesteśmy dojechać do bardziej oddalonych miejsc. W celu uzgodnienia szczegółów naszej współpracy zachęcamy do kontaktu z nami mailem biuro@epak.com.pl lub telefonicznie +48 601 795 219

  Czy zajmujecie się także dezynsekcją i zwalczaniem owadów?

  Tak, wykonujemy także usługi w tym zakresie. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie opisującej jak wygląda dezynsekcja i zwalczanie owadów lub kontaktując się z nami mailowo lub telefonicznie

  Czy hasło “Deratyzacja Kalisz” oznacza, że pracujecie tylko na terenie Kalisza?

  Mamy swoją siedzibę w Kaliszu, jednak nie oznacza to że pracujemy tylko i wyłącznie na terenie tego Miasta. Naszą pracę wykonujemy w Kaliszu i okolicach a w przypadku większych zleceń skłonni jesteśmy dojechać do bardziej oddalonych miejsc. W celu uzgodnienia szczegółów naszej współpracy zachęcamy do kontaktu z nami mailem biuro@epak.com.pl lub telefonicznie +48 601 795 219